Interview With a Chameleon

30. července 2013 v 13:48 | britain_xx |  Interviews
Tak jsem si řekla, že pro vás přeložím nějaký rozhovor s Tatianou. Jde už o starší rozhovor, těsně po finále první série, čili někdy na začátku června. Určitě si trochu počtete, pořád je to ale jenom první polovina, myslím ale, že druhou polovinou rozhovoru překládat nebudu, protože seriál Orphan Black ještě u nás nezná příliš mnoho lidí a ta druhá polovina toho prozrazuje opravdu spoustu finále první série.

Beth. Helena. Alison. Sarah. Cosima. Katja. Rachel. =Tatiana Maslany

Gratuluji k nominaci na Critics' Choice Award! Jak zvládáte tuto neskutečnou pozornost? (poznámka, Tatiana nominaci "proměnila" a získala cenu za nejlepší herečku drama).
Moc dobře ne. Ne, žertuji. Je to ohormující a upřímně trochu nereální. Natáčet jsme přestali sotva před čtyřmi měsíci. Takže to není ještě tak dlouho, co jsme skončili a přesto seriál už skončil a všichni už viděli, co se stalo. Je to opravdu neuvěřitelné, hlavně to, když si představím ostatní skvělé herečk, které jsou také nominovány, nemůžu tomu uvěřit.

Když jste šla na konkurz na Orphan Black, uvědomovala jste si, jak těžká práce to bude?
Myslím, že jsem to na začátku moc neřešila, možná jsem byla i trochu ingorantská, protože jsem tak strašně moc chtěla být součástí něčeho takového, takže jsem si ani neuvědomovala, jak těžké to doopravdy bude. Ale už samotný konkurz byl opravdu těžký, protože pochopitelně už na konkurzu jsem musela předvést několik různých postav. Natáčecí dny byly opravdu dlouhé a nic takového jsem nečekala, nikdy jsem nehrála hlavní roli v seriálu takže to pro mě je opravdu velká zodpovědnost. Je to šílené, ale nabíjí mě to energií.

Když jste obdržela scénář k nové epizodě a objevily se scény, kdy jste nebyla na scéně, říkala jste si "díky bohu!!"?
Jo, tak těchto scény bylo opravdu málo. Obvykle, když byla scéna, ve které jsem nehrála, seděla jsem v maskérně a nechala se měnit v další klon. Myslím, že během celého natáčení jsem měla sotva jeden den volno. Byla to legrace.

Jak se dostáváte do role různých klonů? Vím, že máte dlouholeté zkušenosti s improvizací, pomáhá to?
Určitě, protože improvizace vychází z momentu, jednáte v momentu, takže tohle určitě pomohlo k tomu, abych mohla "přepínat" mezi postavami. Používala jsem spoustu improvizace k tomu, abych vybudovala jednotlivé postavy. Ale velkou zásluhu má také scénář, který je opravdu brilantní, i na papíře každá postava mluví za sebe. /Tvůrci/ John Fawcett a Graeme Manson pracovali opravdu těžce na prvních dvou scénářích, to byl jediné dva, které byly napsané, když jsem podepsala smlouvu k natáčení. Postavy byly jasně dané a napsané, takže už za mě byla udělaná velká část práce. Mám také kouče, který mi pomáhal s různými přízvuky, musel se ujistit, že opravdu mluvím správně. Musela jsem také najít něco, co mě spojuje s každou postavou a vytvořit tak každé postavě vlastní duši.

Nejenže je každá postava jiná psychicky, ale samozřejmě také fyzicky. Například Alison a Helena, ty jsou od sebe opravdu odlišné. Je i tohle nápomocné ve ztvárňování jednotlivých postav? Pro Alison je třeba typické, že chodí opravdu, opravdu rovně, což se třeba o Heleně určitě nedá říct..
Určitě! Jordan Gavaris, který hraje Felixe, vždy říká, že o člověku dost prozradí i to, jak skládá nádobí do myčky a to je určitě pravda! Víš, to, jak světem chodíš a jak se vyjadřuješ o člověku hodně prozradí. Občas při natáčení nebyla důležitá slova, ale právě to, jak se jaká postava pohybovala. Například Helena, ta byla celý svůj živoat fyzicky týraná jako zvíře, což má za následek to, že se jako zvíře i pohybuje, tedy, až na chvíle, kdy tančí, to se ukazuje její sexualita.

Četl jsem, že máte pocit, že nejblíže jste si s Cosimou, dělá tento fakt hraní této postavy méně zajímavým?
Jak tak přemýšlím, tak mi Cosima asi bude nejblíže, ale určitě to není tak, že ona je já. Je mezi námi spoustu rozdílů. Každý klon má v sobě něco ze mě, ale v nějaké jiné podobě. Ale nemyslím si, že proto je to hraní méně zajímavé. Někdy, když jsou postavy herci blízké, je právě proto těžké je hrát, protože se do postavy více ponoříte a ukážete toho ze sebe až příliš a nic neschováte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama