Interviews

Rozhovor pro Elle

5. dubna 2014 v 9:09 | britain_xx

Nejenže se Tatiana objevila na obálce dubnového čísla časopisu Elle, a nafotila photoshoot - ze kterého máme poád jednu jedinou fotku, grr.. ale pro časopis máme i rozhovor. A v rámci zlepšování angličtiny, přípravě na maturitu a na přijímačky - haha, nějak si to odůvodnit musím - jsem vám ho přeložila:)

Elle: Jaké to pro vás na place je? Myslím, že asi docela šílené. Jste snad v každém záběru v seriále.
Tatiana: U nás na place je dost přeplněno, takže není možnost moc šílet. Natáčíne pět dní v týdnu a našemu poslednímu dni vždycky říkáme "Fraterday" (pátek+sobota), protože začínáe točit v pátek ve tři odpoledne a končíme v sobotu v est ráno. Na place je opravdu hodně kafe. Někdo pije Red Bull, ale já ne. Jakmile tu věc cítím, jak z toho šílím - je to moc silné.

Elle: Musíte strávit věčnost v maskérně. Zatímco tam sedíte, máte nějaké speciální triky, nebo cvičení, kterými se dostáváte do rolí klonů?
Tatiana: V první sérii jsem se do rolí dostávala pomoc hudby - Helena má ráda hudbu s nevinností a temnotou, třeba Tom Waits. Pro alison je to muzikál a divadlo, Sarah poslouchá britský Hip Hop. V druhé sérii je to jinak. Vidím svojí paruku a jsem v tom.

Elle: Máte k některému klonu blíže než k jinému?
Tatina: Pane Bože, to nevím. Je tu mnoho aspektů ke každému z nich. I když hraju Helenu, tak takhle se opravdu veřejně nechovám, očividně, ale v každém z nás jsou impulsy být trochu zvířecí a krutí. Kdybych si musela vybrat, zkombinovala bych Sarah a Cosimu - Cosiminu fascinaci životem a mateřská část Sarah, které rozumím.

Elle: Trailer na druhou sérii nám nabídl opravdu hodně akce. Na co se můžeme těšit?
Tatiana: Minulý rok jsme viděli, že jednotlivé klony pracovali společně, měli společná pouta, tento rok jsou na svých vlatstních cestách. Svět každého klonu je odlišný, estetický - jdeme vc do hloubky. Pořád máme scény, kde jsou jenom klony - a pořád jsem z nich trochu v deliriu.

Elle: Musí být těžké mít v hlavě tolik různých postav. Jak se s tím vypořádáváte?
Tatiana: Hraju hodně stolní tenis. Seriál natáčíme v Torontu a bízko mého domu je místo, které se jmenuje "Spin", je to bar, kde se hraje stolní tenis, místo vlastní Susan Sarandon. Trávím tam spoustu času.

Elle: Kdo by to řekl? Jaké jsou vaše pink-pongové dovednosti?
Tatiana: Když řeknu, že jsem dobrá, někdo se mnou bude chtít hrát a já si uvědomím, jak jsem nemožná. Ale zlepšuju se - koordinacec ruky a oka je docela oříšek.

Elle: Profesionálně jste začala pracovat jako velmi, velmi mladá - v devíti letech - jaká jste byla jako dítě?
Tatiana: Moji bratři a já jsme trávili hodně času točením filmů a nucením rodičů, aby se v obývacím pokoji dívali, jak hrajeme divadelní hry. Improvizace byla velkou součástí mohé dospívání.

Elle: Minulý rok jste hostovala v Parks and Recreation, tady se vám určitě vaše dovednosti z improvizace musely hodit?
Tatiana: Tohle byla ta nejděsivější práce jakou jsem kdy vzala. Komediální herce uctívám více než ty ostatní. Na Zlatých Glóbech jsem potkala Willa Forteho a úplně jsem z toho šílela.

Elle: Na Glóbech jste byla poprvé, že?
Tatiana: Ano, bylo to naprosto neskutečné. Potkala jsem Adele Exarchopoulos a myslím, že jsem ji sým chováním vůči ní docela vyděsila.

Elle: Vím, že jste kdysi hrála Pannu Marii, ale vypadá to, že ty "bad girls" vám jdou také dost dobře.
Tatiana: Možná mi můj život připadá tak obyčejný, že jsem nadšená z postav, které mají problémové životy. Jako herec nemusíte vždycky čerpat z vlastních zkušeností, když něco hrajete. Do toho vás dostává empatie.

Otázky a odpovědi 4. část

20. března 2014 v 11:52 | britain_xx

A máme tu další video z Otázek a odpovědí aneb "Ask OB", opět samozřejmě s Tatianou:)

Jaké je tvoje oblíbené místo při natáčení OB?

Všichni jsme tě viděli a fandili ti na Zlatých Glóbech. Můžeš nám popsat svoje zážitky a říct, z koho jsi tam nejvíc "šílela" ? (fangirling)

Děláš nějakou normální činnost - třeba nakupování v potravinách - jako nějaký z klonů? Jen tak jako cvičeni?

Jak přesně si jsi vědoma cloneclubu a celkového šilenství kolem tvé osoby na internetu? #cloneclub


Otázky a odpovědi 3. část

18. března 2014 v 18:39 | britain_xx

Vzpomínáte ještě na "Ask OB"? :) Kdy herci z OB odpovídají na různé fanouškovské otázky z tumblru ? No, pokud ano, tak jedině dobře, pokud ne, tak to vůbec nevadí, protože tu máme další video a vy si tak připomenete, o co jde:)

Kdo lépe líbá, Dylan (Paul) nebo Evelyne (Delphine)?

Kdyby jsi mohla vybrat jakéhokoli herce, nebo herečku aby hostoval v OB, kdo by to byl?

Jsou vlasy Evelyne Brochu KOUZELNÉ jenom v televizi, nebo pořád?

Jaká byla tvoje nejlepší zkušenost/zážitek když se strhla "Orphan Black popularita"?

Rozhovor pro TV Line

12. prosince 2013 v 19:23 | britain_xx

Jak už víte, Tatiana je nominovaná na Zlaté Glóby 2014. TV Line už stihl Tat ohledně nominace vyzpovídat. Vy si její reakci po tom, kdy se dozvěděla o nominaci můžete právě teď přečíst! :) První část rozhovoru je bez spoilerů, spoilery na první sérii začínají pod čarou:)

TV Line: Gratuluji! Nominaci si opravdu zasloužíte!
Tatiana Maslany: Děkuji!

TV Line: Jak jste se ráno tuto novinu dozvěděla?
Tatiana Maslany: Můj mobil začal bláznit, hodně bláznit. Nejdřív jsem se to ale dozvěděla na twitteru. A několik mých přátel mi psalo smsky.

TV Line: Jaká byla vaše reakce?
Tatiana Maslany: Abych byla upřímná, naprostý šok! Ani jsem si nevzpoměla, že se dneska mají nominace oznamovat dneska. Byl to opravdu šok. Ale úžasné nadšení!

TV Line: Jelikož seriál byl od samého začátku pod hledáčkem všech, co pro vás nominace znamená?
Tatiana Maslany: Je to neuvěřitelné. Je to pro mě opravdu velká pocta. Všechny ty ženy v mé kategorii, mám z nich velký respekt. Jsem opravdu poctěna!

TV Line: Jak budete dneska slavit? Máte nějaké speciální plány, nebo pořád pracujete?
Tatiana Maslany: Ano, musím na plac, ale po cestě si sním muffin, nebo tak (smích). Na place si dám kafe a to bude moje oslava.

TV Line: Jak pokračuje natáčení druhé série?
Tatiana Maslany: Skvěle. Jde opravdu skvěle. Natáčíme sedmou epizodu, už bude skoro natočená. Brzy budeme mít pauzu. Je to opravdu šílené, ale příběh je v této sérii opravdu senzační! V seriálu se objeví spousta hostů, spousta skvělých herců. Je to opravdu úžasná série.

TV Line: Jaký je největší rozdíl mezi první a druhou sérií?
Tatiana Maslany: Je to více intenzivní. Svět je více konkretizovaný, uvidíte, že spousta postav má svůj vlastní svět. Tyhle světy spolu ale musí pracovat. Je to hlubší..

Rozhovor pro ETonline

23. října 2013 v 13:00 | britain_xx

Mám pro vás také nový rozhovor s Tatianou pro ETonline. Rozhovor je z patnáctého října. Rozhovor byl pořízen přímo na place Parks and Recreation.. ano. Takže rozohovor neby pořízen přímo patnáctého října, ale zveřejněn v tento datum byl určitě:)

ETonline: Jak jste se dostala v hostování v Parks and Recreation?
Tatiana Maslany: Parks and Recreation je můj oblíbený seriál, takže když mi producenti nabídli roli tak jsem neváhala. Jasně, byla jsem opravdu vyděšená, Amy Poehler je absolutní hrdinka. Celé roky k ní vzhlížím, takže to bylo opravdu šílené.

ETonline: Je to chytrá komedie. Kde ženy hrají opravdu chytré ženy a ne..
Tatiana Maslany: ...jenom holky s prsama. Jasně. Ten seriál stojí na opravdu silných ženských postavách. A to je dneska v televizi opravdu rarita. Myslím, že Amy Poehler a Tina Fey pro ženskou komedii udělali opravdu hodně. Nebere to tak, že "budete sledovat komedii, ve kterém hraje žena", ale bude prostě "sledovat komedii". Odmítají se snížit k tomu, že tam budou jenom proto, aby jim muži obdivovali zadky. Tohle se mi na nich opravdu líbí.

ETonline: Co se vám líbí na Nadie? (postava, kterou Tatiana v Parks nad Recreation hraje)
Tatiana Maslany: Je kombinací superzodpovědné a nedbalé osoby, Tomova postava ji nechá být mladou, hloupou, nemusí být jako doktorka celý den zodpovědná. To je pro ni úleva. Pro mě je to celé o spojení mezi oběma.

ETonline: Dneska máte jako kostým doktorské oblečení, cítila jste se v práci někdy tak příjemně?
Tatiana Maslany: Nikdy. Je to ten nejlepší outfit, který jsem kdy měla na sobě. A je to jenom jeden outfit, jeden přízvuk a jedna postava - kámo, to je skvělý!

ETonline: Orphan Black je mezi herci dost oblíbený seriál. Kdo na place Parks and Recreation fandí OB?
Tatiana Maslany: Dost fandí Rashida a Retta. Myslím, že je to něco, co by chtěl dělat každý herec. Všichni mě opravdu podporují, takže je to vážně prima.

ETonline: Snaží se z vás dostat nějaké detaily o druhé sérii?
Tatiana Maslany: Néé, já stejně nic moc nevím (smích). Nedávno ke mě na letišti přišla jedna paní a její dcera a obě se mnou o druhé sérii chtěly mluvit, ale já jim musela říct jenom: "Jó, taky se nemůžu dočkat, protože konečně zjistím, co se sakra bude dít!"

ETonline: Na jakou dějovou linku se ve druhé sérii těšíte, na hraní kterého klonu se těšíte?
Tatiana Maslany: Jsem zvědavá, co se sakra, bude dít s Rachel, ale jsem také dost zvědavá na Sarah, protože co se stalo na konci první série ji opravdu změnilo. Jakmile někoho zabijete, tak už nikdy nebudete tou samou osobou. Ačkoli, Alison je na tom vlastně úplně stejně. Ale pro Alison je to v tuto chvíli úleva. Přestože, no.. pořád někoho zabila. Bylo to nevyhnutelné. Pro Sarah to bude velká změna a nemůžu se dočkat toho, až budu hrát to, co to s ní udělalo. A kde je Kira. Ne, vážně, kde je Kira?! (smích). Všichni jsou na tom vážně šíleně.

Otázky a odpovědi 2. část

21. října 2013 v 13:00 | britain_xx

Pamatujete si na první část otázek a odpovědí? Pokud ne, tady si ji můžete připomenout. Stanice BBC America, kde je vysílán seriál Orphan Black zveřejňuje videa, kde Tatiana odpovídá na otázky od fanoušků. Dneska pro vás mám několik dalších videí. Bohužel jenom jedno je s Tatianou, ale moje milá Ajjinka, se ptala, zda jsou tato videa i s ostatními herci z OB - a neboj, Ajji, nezapomněla jsem na tvůj komentář!:D - proto je odpověď ANO! :) Dvě tato videa jsou i s Jordanem Gavarisem aka Felixem :) - je k sežrání, mimochodem! :D

Který klon by ráda Tatiana vzkřísila a význam Cosiminých tetování
toto video může obsahovat spoilery


Jaké jsou tu rozdíly mezi Jordanem a Felixem? Jak je těžké dostat se do role?


O Felixovi a jeho vztahu se Sarah


Otázky a odpovědi - 1. část

5. října 2013 v 21:47 | britain_xx

Youtube kanál televize BBC - stanice, na které se vysílá Orphan Black - začal zveřejňovat krátká videa, kde Tatiana odpovídá na fouškovské otázky. V názvu článku mám napsáno "1. část", ale popravdě vůbec netuším, kolik celkem bude videí, protože se objevují dost nepravidelně. Ale až se objeví několik dalších videí, všechny vám s radostí ukážu!

Jak se cítíte při hraní vztahu s osobou stejného pohlaví?


Jak byste popsala druhou sérii pouze jedním slovem?Jaký klon byste ráda viděla při napodobování jiného?


Proč je Cosima ta, která je nejvíce sexy?


Rozhovor pro IGN TV /druhá část/

14. září 2013 v 9:24 | britain_xx

Konečně jsem přeložila druhou část rozhovoru pro IGN TV. Takže, tady ji máte, první část najdete zde. Tahle část je kratší. A pokud se bojíte spoilerů, tak nemusíte, tato část je naprosto bezspoilerová !:)

IGN TV: Když jste byla na Comic Conu - a nejenom na CC, ale na tomto místě jste si byla s fanoušky hodně blízko - je pro Vás zajímavé vidět fanoušky a sledovat, jaké fanouškovské základny si vytvářejí kolem každé postavy? Jako třeba kdo má radši Cosimu, kdo Alison a tak podobně?
Tatiana Maslany: Všichni říkají: "Ne, tenhle klon je určitě lepší!" je to legrační, protože mi třeba nepřijde, že někdo takto šílí kvůli Sarah, to je zase: "Jo, jo, je tu Sarah, ale jsou tu šílenější než ona." Sarah tak nějak stojí ve středu. Nikdo se neobléká jako ona, nebo tak. Jo, je to legrační. /moje malá poznámka, Tatiana o tom oblékání jako Sarah mluvila asi proto, že na Comic Con přišla fanynyk, která byla oblečená jako Helena, která předstírala, že je Sarah, která předstírala, že je Beth - já vím, je to zamotané:D/

IGN TV: Jelikož jste v přímém spojení s každým klonem, je tu postava, ve které nacházíte sama sebe, jestli se s nějakým klonem cítíte více spojená, protože je v něm něco z Vás?
Tatiana Maslany: Myslím, že největší propojení mám se Sarah, ale to jenom proto, že od začátku je to vlastně její příběh. Vidí všechno, dává do toho všechno, je to příběh z její perspektivy - z nějvětší části. Ale jak jsme se začali dostávat pod kůži Cosimě a Alison, začalo mi to připadat, že každý z klonů má svůj vlastní seriál. Právě teď jsem propojená s každou z nich, a to opravdu silně. Ale pořád cítím, že je to příběh Sarah. Ona je prostě středobod, kolem kterého se všechno točí. Ne, ona je určitě ta, se kterou se cítím spojená nejvíce.

IGN TV: Připadá mi, že kdykoli teď potkám někoho nového, tak mi řekne, že právě teď sleduje Orphan Black. Narazážíte na to také? Přijde mi ale, že tohle je seriál, na který se prostě nemůžete dívat pomalu, musíte hltat díl za dílem.
Tatiana Maslany: Jasně, to se musí shlédnout naráz. Je to takový dlouhý flám před televizí. Už ke mě spousta lidí přišlo s tím že: "Hej, právě jsem sledovat 10 hodin tvůj seriál", a já jsem odpovídám: "Jak si to proboha udělal?" /smích/ Ale scénář je prostě hodně napínavý, ovlivňující, každý konec zanechá alespon malý cliffhanger, takže potřebujete vědět, co se stane dál. Tohle je na scénáristech opravdu skvělé, že tohle dokáží. Ani se prostě nemůžete představit, co se bude dít. Tohle se mi stává při čtení scénáře - Jak se z tohohle dostaneme? Nevím, jak se z toho dostaneme.

Rozhovor pro IGN TV /první část/

8. září 2013 v 13:33 | britain_xx
Tatiana poskytla další rozhovor. Tentokrát pro IGN.com.. a samozřejmě, že vám ho ráda přeložím, abyste si mohli zase přečíst něco co příšlo přímo od milé Tat! :) Rozhovor vznikl na place Parks and Recreation, kde Tat hostuje ve dvou episodách. Otázky pokládal Eric Goldam, a právě od vyzpovídal Tatianu i těsně před tím, než vůbec byla premiéra první série.. - společně s Jordanem (Felix), takže se ptám, měli bystě zájem i to tento překlad ? :) Jestli ano, tak se určitě vyjádřete, ale teď už aktuální rozhovor, který vznikl 6 září. Rozhovor je opět rozdělen na dvě části.

IGN TV: Reace kolem Orphan Black jsou opravdu obrovské, jak od fanoušků, tak i od lidí z branže. Když potkáváte lidi z branže - herce, scénáristy, producenty,.. - cítíte tu lásku, kterou cítí k seriálu?
Tatiana Maslany: Ano, a opravdu mě to šokuje. Diváci, jasně.. ale vůbec mi nedošlo, že i ostatní herci můžou být fanoušky seriálu, však víte, třeba takoví, ke kterým vzlížím. Třeba Rashida Jones ke mě přišla a říká: "Jsem velký fanda seriálu." A já jenom: "Uuuuuuh." Je to šílené, protože si myslím, že ona je úžasná. Takže ano, je to opravdu skvělé.

IGN TV: Jste jenom několik málo týdnů před natáčením druhé série. Už máte nějaký scénář?
Tatiana Maslany: Ne. Tedy, už jsem slyšela o nějakých návrzích a nápadech, ale zatím nic konkrétního. Takže, zatím naprosto tápu ve tmě, ale už se nemůžu dočkat.

IGN TV: Vypadá to, že v tomto seriálu si na Vás můžou nachystat v podstatě cokoli.
Tatiana Maslany: Věřím jim. Vždycky, když po mě cokoli chcou, tak já jsem vždycky pro. Je to tak šíleně úžasná práce. Je unikátní a já mám opravdu velké šěstí, že pořád říkám. "Cokoli chcete udělat, jdeme do toho." Takže, ať se objeví jakákoli postava, ať už to bude klon, nebo cokoli - což určitě někdo nový bude, ačkoli nevím, co bude žač - jsem prostě pro!

IGN TV: Na konci první série jsme se seznámili s Rachel. Těšíte se, až ji více prozkoumáte?
Tatiana Maslany: Absolutně, ano, natočila jsem jako Rachel asi dvě scény, ale ona je tak strašně odlišná od ostatních, má úplně jiný život. Je hezké být na druhé straně, nebýt uvězněna v tom neustálém chaosu. Nějakým způsobem všechno kontroluje. Je to vzrušující.

IGN TV: Na tomto seriálu je docela legrační to, že můžou klidně zabít jaký koliv klon, ale Vy nebudete muset seriál opouštět. Na druhou stranu, každý klon má opravdu silnou fanouškovskou základnu. Jste nervózní z toho, až vám jednoho dne řeknou, že je na čase odstranit nějaký klon?
Tatiana Maslany: Ano, to určitě, cítím, že každý klon musím nějakým způsobem chránit, protože miluju hraní každého jednoho z nich. Nechci žádný klon ztratit. Mám o ně opravdu strach. Jo, já vím.. Cosimina nemom mě dohání k šílenství, Helenina smrt byla směšně smutná. Jo, tak nějak pro mě musíte truchlit. Ale určitě to není tak, že když budu chtít, aby nějaký klon přežil, tak se tak stane.. ale, i když zabijí šest postav, tak budu pořád hrát takže.. vážně nevím.

IGN TV: Chcete od tvůrc vědět, co se bude v seriálu dít dál, nebo dáváte přednost tomu, že ne?
Tatiana Maslany:Abych byla upřímná, tak ne, nechci vědět nich. Jestli budu něco potřebovat vědět, ráda bych to věděla. Jestli budu potřebovat vědět něco, co ví Rachel, ráda bych to věděla. Ale pro mě, protože je to šíleně chaotické, a je spousta věcí, na které muslím myslset, tak poslední věcí, kterou potřebuji dělat, je přemýšlet na tím, co se bude dít dál, protože to by bylo opravdu velké sousto k přemýšlení. Byl by to nepotřebný zvuk v mé hlavě. Prostě se zabývám především tím, co je teď, namísto tím, co se může a nemusí stát.

Rozhovor pro TV Guide 2. část

1. září 2013 v 13:13 | britain_xx
Tak, je to tady, mám tu přeloženou druhou část rozhovoru pro TV Guide. Pro jistotu znovu varuji - i druhá část obsahuje dost zásadní spoilery z první série Orphan Black.

TV Guide: Bude vám chybět hraní Heleny?
Tatiana Maslany: Pane bože, ano, strašně moc. Měla jsem ji moc ráda. Byla tak divoká, nezrotná bytost, hrát tento klon byla opravdu zábava. Měla jsem pro ni v sobě takové malé místěčko, její život byl strašně těžký, špatný, ale neznala nic jiného, nic lepšího, proto prostě byla taková, jaká byla.

TV Guide: Těšíte se na hraní Rachel Duncan?
Tatiana Maslany: Šíleně, protože mě opravdu děsí a je úplně jiná, než ostatní klony a úplně jiná, než já sama. Všechny ty věci, se kterýmu přichází do kontaktu - nárok na všechno, postavení, peníze, nebo cokoli jí dodalo všechnu její moc - to je pro mě opravdu zajímavé prostředí, do kterého se ponořím. Jsem opravdu zvědavá na její příběh a na to, odkud opravdu pochází.

TV Guide: Víte něco o tom, jestli se ve druhé sérii objeví další klony?
Tatiana Maslan: No, je to seriál hlavně o klonech, takže se to s největší pravděpodobností stane. Ale nic specifického nevím, což je trochu frustrující, protože se na jejich hraní nemůžu nijak přiravovat. Ale opravdu chlapcům /tvůrcům/ věřím, protože je mi jasné, že s čímkoli příjdou, tak bude prostě skvělé. Jsou opravdu skvělí v tom, co dělají, ať už je to tvorba samotného příběhu, nebo charakteru jednotlivých postav, jsem si prostě jistá, že se do toho pořádně opřou.

TV Guide: Který klon pro vás bylo nejtěžší zahrát?
Tatiana Maslany: Každá z nich je výzvou v něčem jiném. Docela složité to bylo s Rachel, protože ostatní klony už jsem dobře znala, ale Rachel byla prostě nová. Přivést do hry nový klon takhle na konci série bylo opravdu děsivé. Všechny jsou ale výzvou. Ať už je to jejich přízvuk, fyzické projevy, nebo životní zkušenosti, na každé je něco jinéhoo. Snad v každé je něco ze mě, takže to je jednodušší, ale když v sobě mají něco, v čem jsem jiná, tak je to o to těžší.

TV Guide: Já byl opravdu ohromen, když jste hrála Alison, která předstírala, že je Sarah.
Tatiana Maslany: Jo! (smích) Myslím, že Alison byla v tu chvíli ohromená sama sebou.

TV Guide: Myslím, že tohle téma může být trochu citlivé, pojďme mluvit o vynechání z cen Emmy..
Tatiana Maslany: Bože, vůbec to není choulostivé téma. Opravdu ne, po natočení Orphan Black jsem nebyla jako /nafoukaný hlas/ "Haha, nemůžu se dočkat až budu nominovaná na Emmy." byla jsem spíš "Bože, jsem tak nadšená z toho, že můžu být součástí tohoto seriálu." Ale všechna podpora od fanoušků i ostatních lidí, kteří jsou okolo nominací nespokojení, to je opravdu hezké. Ceny jsou fajn, otevírají hercům spoustu dveří, ale je prostě divné, když herce soudí podle toho, kolik mají cen. Co třeba doktoři? Dostávají ceny za každý těžký zákrokr co udělají? To je prostě nesmysl.

TV Guide: S tolika fanoušky, cítíte, že se budete muset do druhé série více opřít? Cítíte se pod tlakem?
Tatiana Maslany: Mluvila jsem o tom, se svými přáteli, že opravdu hodně lidí seriál sleduje. Je to děsivé, ale všichni ten seriál opravdu milují. Nejsou jako "Hm, budeš zase točit?" ale opravdu je to jako "Pane bože, nemůžeme se dokat, až se seriál vrátí!" Seriál děláme hlavně pro diváky. Vyprávíme nějaký příběh a pokud se divákům líbí, tak je to prostě skvělé. Seriál si vytvořil spoustu fanoušků, je to vlastně docela děsivé, ale musíme se snažit...

No, vážení.. já tu Tatianu prostě miluju. Moc se mi líbí, jak mluvila o Emmy. Je to smutné, že se herci posuzují podle počtu cen, ale stejně... tu cenu Emmy jsem jí přála! :) První část rozhovoru najdete zde.

Rozhovor pro TV Guide 1. část

30. srpna 2013 v 20:09 | britain_xx
Dovolila jsem si pro vás přeložit rozhovor pro TV Guide. Rozhovor musel vzniknout někdy v těchto dnech, no, možná tak úplně nejčerstvější nebude, ale určitě vznikl až po skončení první série Orphan Black, proto vás varuji!! že rozhovor obsahuje velké spoilery k první sérii. Rozhovor je rozdělen na dvě části:)

TV Guide: Na konci první série jsme se dozvěděli, že klony jsou jakousi "ochrannou známkou", jak to bude se svobodou, volností ve druhé sérii?
Tatiana Maslany: Pro každou z klonů je to jiné. Je to v představě vlastnictví vlastního těla, což je pro každou ženu moc důležité. Takže je opravdu zajímavé, že každý z klonů se vlastně musí zabývat otázkami jako jsou: "Vlastním své tělo? Je tohle tělo opravdu mé? Kdo jsem pokud nevlastním své tělo? Kdo jsem jestli za mě někdo rozhoduje?" Sarah je opravdu silně rebelující osoba, takže jí opravdu nase-e, když jí někdo škatulkuje. Na druhou stranu, třeba Cosima je vším tím klonováním opravdu fascinovaná, ale to pouze kvůli vědě, protože tak může porozumět spoustě věcem, které provázely její život. Alison se tomu prostě přizpůsobila. Je fakt skvělé, že každá se s tím vypořádává po svém.

TV Guide: Bude pro Sarah teď hlavním cílem nalezení její dcety Kiry (Skyler Wexler) a pokusí se od všeho toho "svinstva" pryč?
Tatiana Maslany: Ano, myslím, že se bude snažit dát do pořádku svůj život a to určitě zahrnuje Kiru a Felixe.. a také paní S. ať je to cokoli, co má za lubem! (smích)

TV Guide: Jo! Co má za lubem?
Tatiana Maslany: Já vlastně nevím! Ale nemůžu se dočkat, až to zjistím! Maria (Doyle Kennedy - paní S.) je neuvěřitelně skvělá herečka!

TV Guide: Když Cosima začala vykazovat známky nemoci, začala jste být nesvá z toho, že už byste dál nemusela hrát její klon?
Tatiana Maslany: Jo, to určitě! Moc se o ní bojím. Nevím, co se s ní stane. Byla bych opravdu smutná z toho, kdybych ji ztratila.. je to opravdu napínák! Sázky na to, jestli ji uvidíme zemřít nebo ne, jsou dost vysoké. Panika, leží to před každým klonem - kdo bude další?! Jsou tak trochu.. nepostradatelné, ale pořád můžou zemřít.

TV Guide: Diváci už vědí, že Alisonina paranoia je oprávněná. Bude pořád paranoidní, nebo bude po podepsání smlouvy konečně v klidu?
Tatiana Maslany: Já si myslím, že Alison je úplně v pr--li. (smích) Je totálně v pr--eli. Moje oblíbená věc na Alison je, že neustále žije ve fázi popírání. Cití se tak jako že je doma. Ráda předstírá, že je všechno perfektní, že nic nemůže být perfektnější, než její život. Tohle je doslova ta nejhorší věc, která se jí mohla stát, ten podpis jí její život vzal, ale ona si myslí, že je všechni v pořádku. Očividně to tak nebude a jsem si jistá že jí uvidíme ještě ve spoustě zajímavých a nebezpečných situacích.

TV Guide: Jak si myslíte, že se bude cítit, až zjistí, že Aynsley (Natalie Lisinska) - kterou nechala zemřít - byla ve skutečnosti nevinná? Jak se jí bude žít, až zjistí, že ji doopravdy sleduje její manžel Donnie (Kristian Brunn)?
Tatiana Maslany: Myslím, že Alison by se na sebe měla opravdu začít soustředit, je to ta nejděsivější věc, jaká se jí mohla stát. Jestli tohle zjistí, tak to bude opravdu mega šok! A určitě se bude cítit strašně, bude jí žrát svědomí.


Musím říct, že tohle je opravdu zajímavý rozhovor, a určitě se těšte na druhou část! Ve druhé části rozhovoru se bude mluvit o Heleně, novém klonu Rachel, o cenách Emmy, a snad i něco o druhé sérii! :)

Interview With a Chameleon

30. července 2013 v 13:48 | britain_xx
Tak jsem si řekla, že pro vás přeložím nějaký rozhovor s Tatianou. Jde už o starší rozhovor, těsně po finále první série, čili někdy na začátku června. Určitě si trochu počtete, pořád je to ale jenom první polovina, myslím ale, že druhou polovinou rozhovoru překládat nebudu, protože seriál Orphan Black ještě u nás nezná příliš mnoho lidí a ta druhá polovina toho prozrazuje opravdu spoustu finále první série.

Beth. Helena. Alison. Sarah. Cosima. Katja. Rachel. =Tatiana Maslany

Gratuluji k nominaci na Critics' Choice Award! Jak zvládáte tuto neskutečnou pozornost? (poznámka, Tatiana nominaci "proměnila" a získala cenu za nejlepší herečku drama).
Moc dobře ne. Ne, žertuji. Je to ohormující a upřímně trochu nereální. Natáčet jsme přestali sotva před čtyřmi měsíci. Takže to není ještě tak dlouho, co jsme skončili a přesto seriál už skončil a všichni už viděli, co se stalo. Je to opravdu neuvěřitelné, hlavně to, když si představím ostatní skvělé herečk, které jsou také nominovány, nemůžu tomu uvěřit.

Když jste šla na konkurz na Orphan Black, uvědomovala jste si, jak těžká práce to bude?
Myslím, že jsem to na začátku moc neřešila, možná jsem byla i trochu ingorantská, protože jsem tak strašně moc chtěla být součástí něčeho takového, takže jsem si ani neuvědomovala, jak těžké to doopravdy bude. Ale už samotný konkurz byl opravdu těžký, protože pochopitelně už na konkurzu jsem musela předvést několik různých postav. Natáčecí dny byly opravdu dlouhé a nic takového jsem nečekala, nikdy jsem nehrála hlavní roli v seriálu takže to pro mě je opravdu velká zodpovědnost. Je to šílené, ale nabíjí mě to energií.

Když jste obdržela scénář k nové epizodě a objevily se scény, kdy jste nebyla na scéně, říkala jste si "díky bohu!!"?
Jo, tak těchto scény bylo opravdu málo. Obvykle, když byla scéna, ve které jsem nehrála, seděla jsem v maskérně a nechala se měnit v další klon. Myslím, že během celého natáčení jsem měla sotva jeden den volno. Byla to legrace.

Jak se dostáváte do role různých klonů? Vím, že máte dlouholeté zkušenosti s improvizací, pomáhá to?
Určitě, protože improvizace vychází z momentu, jednáte v momentu, takže tohle určitě pomohlo k tomu, abych mohla "přepínat" mezi postavami. Používala jsem spoustu improvizace k tomu, abych vybudovala jednotlivé postavy. Ale velkou zásluhu má také scénář, který je opravdu brilantní, i na papíře každá postava mluví za sebe. /Tvůrci/ John Fawcett a Graeme Manson pracovali opravdu těžce na prvních dvou scénářích, to byl jediné dva, které byly napsané, když jsem podepsala smlouvu k natáčení. Postavy byly jasně dané a napsané, takže už za mě byla udělaná velká část práce. Mám také kouče, který mi pomáhal s různými přízvuky, musel se ujistit, že opravdu mluvím správně. Musela jsem také najít něco, co mě spojuje s každou postavou a vytvořit tak každé postavě vlastní duši.

Nejenže je každá postava jiná psychicky, ale samozřejmě také fyzicky. Například Alison a Helena, ty jsou od sebe opravdu odlišné. Je i tohle nápomocné ve ztvárňování jednotlivých postav? Pro Alison je třeba typické, že chodí opravdu, opravdu rovně, což se třeba o Heleně určitě nedá říct..
Určitě! Jordan Gavaris, který hraje Felixe, vždy říká, že o člověku dost prozradí i to, jak skládá nádobí do myčky a to je určitě pravda! Víš, to, jak světem chodíš a jak se vyjadřuješ o člověku hodně prozradí. Občas při natáčení nebyla důležitá slova, ale právě to, jak se jaká postava pohybovala. Například Helena, ta byla celý svůj živoat fyzicky týraná jako zvíře, což má za následek to, že se jako zvíře i pohybuje, tedy, až na chvíle, kdy tančí, to se ukazuje její sexualita.

Četl jsem, že máte pocit, že nejblíže jste si s Cosimou, dělá tento fakt hraní této postavy méně zajímavým?
Jak tak přemýšlím, tak mi Cosima asi bude nejblíže, ale určitě to není tak, že ona je já. Je mezi námi spoustu rozdílů. Každý klon má v sobě něco ze mě, ale v nějaké jiné podobě. Ale nemyslím si, že proto je to hraní méně zajímavé. Někdy, když jsou postavy herci blízké, je právě proto těžké je hrát, protože se do postavy více ponoříte a ukážete toho ze sebe až příliš a nic neschováte.
 
 

Reklama